Przebieg Ślubu i Wesela

Przebieg ślubu z naszego punktu widzenia

Przebieg ślubu i wesela wygląda następująco:

Przygotowania u pana młodego

– Przyjeżdżam na zlecenie około 3 godziny przed rozpoczęciem ceremonii w kościele.
– Zaczynam fotografie detali u pana młodego. Fotografuję garnitur, buty, pasek, zegarek, spinki do mankietów, muchę. Wszystko to układając w jakieś ładne komplety, aby na zdjęciu wyglądało to schludnie i elegancko. Potem fotografuje obrączki.
Dzięki temu, że na początku fotografuje detale to w międzyczasie pan młody, jak i pomocnicy oswoją się trochę ze mną, dzięki czemu na zdjęciach wyjdą dużo naturalniej.
– Kolejny etap to fotografowanie jak pan młody się ubiera. Tutaj fotografuje już sam końcowy efekt, czyli dopinanie mankietów, poprawianie muchy/krawatu, zakładanie botów, wkładanie marynarki.
Nie fotografuje pana młodego w samych majtkach lub w jakichś kompromitujących pozach.
Na koniec tego etapu robię kilka eleganckich portretów pana młodego, po czym jadę do pani młodej.

Przygotowania u pani młodej

– U pani młodej zaczynam fotografowanie również od detali. Fotografuję suknie i buty w ładnej aranżacji. Fotografuję biżuterię oraz bukiety. Fotografuję również całą atmosferę dookoła, czyli wszystko, co się dzieje w miejscu, w którym ubiera się pani młoda.
– Gdy już skończę fotografowanie detali, zaczynam fotografować jak pani młoda się ubiera. Oczywiście zaczynam fotografie w momencie, gdy pani młoda już czuje się komfortowo. Fotografuję jak dopinana jest suknia, jak zakłada biżuterie, jak wkłada podwiązkę i buty. Na koniec robię kilka portretów pani młodej.
– Czekając w domu pani młodej, aż przyjedzie pan młody, fotografuję to, co w danej chwili się dzieje. Fotografuję zbierających się gości, fotografuję emocje rodziców czekających niecierpliwie na błogosławieństwo. Fotografuję wszystko, co w danej chwili się dzieje.
– Gdy przyjeżdża pan młody, często są organizowane „wykupiny”. Również to fotografuję. To wspaniały moment, aby zrobić zdjęcia pełne uśmiechu na twarzach uczestników, jak i widzów, pełnej radości inscenizacji.
– Po „wykupinach” staram się zrobić „First Look” – czyli zaplanowany moment pierwszego spojrzenia pana młodego na swoją przyszłą żonę. Pięknie to wygląda. Jednak nie wszystkie pary tego chcą i czasem nie ma ku temu warunków, np. gdy młodzi ubierają się razem.
– Gdy już pan młody jest na miejscu, fotografuję wszystkie emocje z tym związane. Powitania i uściski, poprawianie muchy pana młodego przez panią młodą. Fotografuję przypinanie butonierki i powolne zbieranie się uczestników do błogosławieństwa.

Nie można zapomnieć, że przebieg ślubu jest indywidualny i każdej pary młodej przebiega to inaczej.

Błogosławieństwo

– Błogosławieństwo zaczynam od sfotografowania krzyżyka i wody święconej. Potem szeroki plan na wszystkich uczestników oraz zdjęcia podczas składania błogosławieństwa.
– Po błogosławieństwie fotografuję jak wszyscy wychodzą do kościoła. Robię zdjęcia jak idziecie do auta, jak do niego wsiadacie i kilka zdjęć przy oraz w środku auta. W międzyczasie robię kilka zdjęć dekoracji pojazdu.

Przebieg Ślubu

Kościół

– W drodze do kościoła zdarzają się „bramy”, również staram się to sfotografować.
– Przy kościele fotografuje zbierających się gości oraz podjeżdżające auto pary młodej. Potem jak para młoda wysiada z samochodu (lub innego pojazdu). Fotografuje emocje gości na wasz widok, to jak się z nimi witacie. W tym momencie para często idzie do zakrystii ze świadkami w celu podpisania dokumentów, ja również tam idę, aby zrobić zdjęcia (o ile ksiądz pozwoli, ze względu na RODO). Jest to dla mnie również okazja, aby przywitać się z księdzem i zapytać go o zastrzeżenia dotyczące robienia zdjęć i poruszania się w kościele (każdy ksiądz ma inne „patrzenie” na to, w których momentach nie można robić zdjęć). Nie chcę przypadkiem zrobić coś wbrew woli księdza, aby nie odbiło się to na waszej ceremonii.
– Po podpisaniu przez parę młodą dokumentów robię zdjęcia kościoła w środku. To jak wygląda, jak został przystrojony. Jest to również dobry moment, aby zrobić zdjęcie, jak para młoda czeka w wejściu kościoła na rozpoczęcie się ceremonii ślubnej.

Ceremonia ślubna

– Następny etap fotografii to,  jak podchodzi ksiądz do pary młodej, a potem jak wchodzą razem do kościoła. Jest to jeden z ważniejszych momentów, które muszą być sfotografowane podczas ślubu. Czasami to ojciec pani młodej wprowadza panią młodą pod ołtarz do czekającego pana młodego.
– Podczas mszy fotografuję parę młodą, to jak na siebie spoglądają to, jak trzymają się za ręce i jak reagują na słowa przekazywane przez księdza. Fotografuję również zebranych gości i ich emocje. Sam ksiądz jest również bardzo ważny i jemu też robimy zdjęcia.
– Najważniejszy punkt dnia to przysięga, którą składają sobie narzeczeni, pan i pani młoda, oraz zakładanie obrączek. Ten moment jest dokładnie sfotografowany, ale obiektyw nie tylko na was jest skierowany, bo często emocje rodziców w tym momencie są bardzo wyrysowane na twarzach, dlatego staram się mieć oczy dookoła głowy, aby wszystko uchwycić w zdjęciach.
– Kolejny „must have” na zdjęciach to moment, w którym wychodzicie z kościoła, powoli maszerując do wyjścia i samo wyjście w towarzystwie płatków konfetti lub kwiatów z radością na twarzy. Rzucanie monetami, cukierkami lub ryżem. Wszystko to jest uwiecznione.
– Teraz czas na zdjęcie grupowe przed kościołem, a zaraz po nim robimy zdjęcia podczas składania życzeń.

Sala weselna

– Następnie jadę na salę weselną, aby sfotografować detale. Wystrój sali to jak w szeregu wszystko ładnie jest ułożone, kieliszki ze schłodzonym szampanem.

Potem przywitanie chlebem i solą oraz toast, podczas którego często para młoda musi „osłodzić” gościom szampana podczas okrzyków „goooorzkoooo, goooorzkoooo…”.
– Fotografuje moment, gdy goście szukają swoich miejsc na sali, to jak witają się z innymi i całą atmosferę, której sprzyjają uśmiechy i serdeczne gesty.
– Gdy jest podany rosół (lub jakieś inne pierwsze danie) to idealny czas dla mnie, aby rozłożyć cały sprzęt oświetleniowy (lampy błyskowe) na sali. Podczas posiłków nie robię zdjęć no, chyba że ktoś o to poprosi.

Zdjęcia podczas wesela

– Pierwszy taniec to kolejny punkt, który trzeba uwiecznić. Fotografuję jak tańczycie, a po pierwszym tańcu jest idealny moment, aby zaprosić do tańca rodziców i zatańczyć z nimi, wówczas robię zdjęcia jak para młoda tańczy z rodzicami.
– Po pierwszych tańcach jest idealny moment, aby zrobić zdjęcia portretowe z gośćmi (puki jeszcze marynarki i suknie się nie pomięły, a fryzury wciąż wyglądają bajecznie). Gdy przy sali jest ładny ogród, wówczas proszę wszystkich, aby wyszli w celu zrobienia zdjęć pamiątkowych z parą młodą (lub w środku Sali, gdy nie ma ogrodu). Zdjęcia są robione indywidualnie ze wszystkimi gośćmi oraz w małych grupkach. To idealny moment, aby zrobić szalone zdjęcia w grupie przyjaciół, np. jak podrzucają pana młodego lub jak nie pozwalają na pocałunek młodej pary, lub jak zasłaniają oczy, gdy młoda para daje sobie buziaka (pomysłów jest mnóstwo).
– Tuż po sesji z gośćmi moglibyśmy zrobić szybki plener ślubny gdzieś w pobliżu, aby nie opuszczać gości na zbyt długo.
– Kolejny punkt programu to tort i jego krojenie, które zostanie sfotografowane.
– Następnie fotografujemy podziękowanie rodzicom oraz późniejsze tańce z rodzicami.
– Gdy zapadnie zmrok zabiorę parę młodą na zewnątrz w celu zrobienia kilku nocnych zdjęć, z dodatkiem lamp błyskowych można uzyskać bajeczne efekty, dzięki czemu zdjęcia będą niepowtarzalne.
Po zmroku jest również idealny moment, aby zrobić zdjęć z grupką najbliższych w świetle zimnych ogni. Wy w objęciach dających sobie całusy, a dookoła was, bliscy oświetlający was zimnymi ogniami.

Ostatni punkt programu

– Ostatnim elementem ślubu, jaki fotografuję to oczepiny. Rzut welonem lub bukietem – to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Fotografia oczepin jest bardzo trudna, bo często po prostu płaczę ze śmiechu widząc szalone i śmieszne zabawy. W tym momencie wesela, goście zwykle są bardzo rozluźnieni i emocje na twarzach są bezcenne.
Po oczepinach, ale nie dłużej niż o godzinie 00:30 kończę pracę i pakuję się do domu.

To nie koniec!

– Nie wspomniałem o wielu elementach, bo jest ich tak wiele, że można by było napisać książkę i zatytułować „Milion pomysłów na Przebieg Ślubu i Wesela. Ogólnie mówiąc, podczas dnia waszego ślubu praktycznie nie odrywam aparatu od oka i staram się uwiecznić wszystko, aby nie przegapić żadnego ważnego momentu.

I co dalej?

Wszystkie zdjęcia umieszczam w prywatnej galerii, do której daje wam dostęp. Wy spośród wszystkich zrobionych zdjęć z przebiegu ślubu i wesela, wybieracie te, które wam się podobają najbardziej (przez lata doświadczeń zauważyłem, że gusta bardzo się różnią między fotografem a parą młodą i para młoda zwykle wybiera zupełnie inne zdjęcia niż fotograf). Lecz jeżeli będziecie chcieli, to my możemy wybrać zdjęcia za was – niektóre pary nas o to proszą, gdyż ilość zdjęć często przytłacza.
Wybieracie tyle zdjęć ile macie w pakiecie lub możecie dokupić więcej. Jeżeli spodobają się wam wszystkie zdjęcia, wówczas możecie dokupić „pakiet wszystkich zdjęć” lub pojedynczo, jeżeli spodobało wam się tylko kilka.
– 1 dodatkowe zdjęcie – 5 zł
– pakiet 50 zdjęć – 200 zł
– pakiet wszystkich zdjęć – 1000 zł
(pełną ofertę znajdziecie tutaj)

Foto-książka

Gdy wybierzecie już zdjęcia, ja zaprojektuje foto-książkę i wyśle wam projekt elektroniczny do zatwierdzenia. Gdy projekt zatwierdzicie, to wysyłam go do realizacji (druku).

Prywatna galeria internetowa

Zostanie stworzona również galeria www dla gości zabezpieczona hasłem, aby mgli sobie pooglądać przebieg ślubu. W galerii znajdą się najważniejsze zdjęcia z całego dnia (około 100). Często w galerii pojawia się projekt foto-książki, gdyż wygląda on bardzo atrakcyjnie i jest w nim zawarte wszystko, co najważniejsze.

Łatwy dostęp do zdjęć i do dzielenia się nimi

Wszystkie wybrane, przez parę młodą, zdjęcia zostaną umieszczone w prywatnej chmurze, do której będziecie mieć dostęp. Zdjęcia na chmurze są w pełnej rozdzielczości więc można je pobrać i wydrukować w swoim zakresie.
Dostępem o chmury będziecie mogli się dzielić z bliskimi, aby oni mogli sobie pobrać zdjęcia.

Pamiętajcie, że przebieg ślubu i wesela jest podyktowany tym jak para młoda sobie go zaplanuje, a mu do tego planu się dostosujemy aby nie pominąć ani jednej ważnej chwili.

Gdy otrzymamy już gotową śłubną foto-książkę od producenta, wówczas umawiamy się z wami na odbiór.

Mamy dla Was garść dodatkowych informacji

Sesja narzeczeńska - idealny sposób na...

Dopiero się zaręczyliście i szukacie fotografa? -zajrzyjcie TUTAJ opisujemy co to jest sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrealizować z nami.

Czytaliście już nasze porady ślubne?

Mamy dla Was kilka, bardzo użytecznych porad ślubnych. Możecie je przeczytać tutaj.

Zobaczcie nasze pełne realizacje ślubne

Poznajmy się bliżej

Zapraszam do sekcji O Nas, w której przeczytacie kilka słów na nasz temat. Kliknij TUTAJ 

Rezerwuj termin nim zostanie zajęty

    Znajdź Nas w Social-mediach

    Możecie nas znaleźć również na facebooku [a]zakrzewski oraz [a]wedding to fanpage głównie związane z stroną. Ale Paulina ma jeszcze swój projekt pod tytułem “Czary Mary Pauliny“, a Alek prowadzi “Off-Road Tarnobrzeg” na który również serdecznie zapraszamy.

    Dziękuję za odwiedziny

    Możliwość komentowania została wyłączona.