Pierwszy wpis na blogu!

Auto-1-zmniejszoneWitam serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Aleksander Zakrzewski i będę tu opisywał najbliższe mi rzeczy i wydarzenia.
Jestem fotografem i to będzie tematem przewodnim mojego bloga. Będzie można znaleźć tu recenzje, porady i przemyślenia związane z fotografią, sprzętem fotograficznym i tematami które mnie zaciekawiły. Będę tu publikował również wszystkie nowinki mojej twórczości… nie tylko fotograficznej, bo od czasu do czasu warto również zająć się czymś innym aby nabrać jeszcze więcej energii do tworzenia.

Jeżeli chodzi o fotografie to każdy wie, że jest strasznie dużo dziedzin które można realizować i chyba nie ma fotografa który spełnia się we wszystkich na profesjonalnym poziomie. Do mnie przypadła fotografia związana z ludźmi, ich emocje, piękno oraz to jak bardzo się zmieniamy. Uwielbiam portrety, pokazywać ludzi z bliska, czytać ich duszę osadzoną głęboko w oczach, pokazywać ich piękno ukryte za warstwami codzienności. Zakochałem się w fotografii ślubnej, która obfituje w ekstremalne emocje od płaczu po śmiech i to często w jednej chwili na jednej twarzy, coś pięknego! I to bez pozowania, ustawiania i krzyczenia „UŚMIECH!!!” Uwielbiam takie chwile.
Fotografię studyjną kocham równie mocno, jednak jest ona dyktowana innymi prawami. Tutaj trzeba się przygotować bardzo skrupulatnie. Jak w fotografii ślubnej liczyła się prawda danej chwili i jej nie zachwiana naturalność, tak w fotografii studyjnej liczy się dopracowanie każdego szczegółu i zapanowanie nad każdym elementem danego zdjęcia. I kiedy patrze na końcowy efekt wiedząc, że dane zdjęcie urodziło się w głowie i zostało zrealizowane w przemyślany i zaplanowany sposób daje mi wielką radość i dumę, która mówi mi „Ty jesteś twórcą tego dzieła”.

W dzisiejszych czasach jedną z najcenniejszych rzeczy jest nasz prywatny czas, którego coraz mniej i właśnie dlatego będę się starał pisać krótko i na temat, tak aby jak najmniej tego czasu wam zabrać, a jak najwięcej w nim przekazać.

To tak pokrótce to czego można się tu spodziewać i mam nadzieję, że was zaciekawiłem odrobinę. Posty będą publikowane minimum raz w tygodniu.
Napiszcie proszę co myślicie i czego najchętniej chcielibyście się dowiedzieć z dziedziny fotografii.
Zapraszam do komentowania. A tych którzy jeszcze nie widzieli, do portfolio.

Pozdrawiam serdecznie
Aleksander Zakrzewski

Comments are closed.